google-site-verification: google352b9fc26690516d.html

JC Interior Design jest pracownią autorską. Podejmując współpracę, poświęcam Państwu tyle czasu, ile jest potrzebne, aby osiągnąć wspólny cel – wnętrza, które będą spełnieniem Państwa oczekiwań.

Początkiem każdego projektu jest pomysł, idea, która powstaje już w czasie pierwszej z Państwem rozmowy. Powstaje wstępna koncepcja, która w trakcie kolejnych spotkań i rozmów, jest dopracowywana. Na tym etapie określa się podział na strefy funkcjonalne, standard wykończenia, estetykę, materiały. Po zaakceptowaniu przez Państwa wstępnych założeń, przechodzę do kolejnego etapu jakim jest praca twórcza nad projektem.

Projektowanie wnętrz jest procesem twórczym, którego złożoność wynika z szeregu działań, jakie należy wykonać w określonej kolejności, aby można było osiągnąć założony cel. Proces ten musi być zawsze przemyślany i prowadzony konsekwentnie. Projektując biorę pod uwagę wiele elementów takich jak: ergonomia, podział na strefy funkcjonalne, materiały, kolorystyka, rozmieszczenie oświetlenia. Staram się, aby wybór formy, koloru czy motywu przewodniego, stał się naturalną opowieścią o powstającym wnętrzu, pełnym harmonii i piękna.

Świadomie dobieram materiały tak, aby podkreślić poczucie luksusu i elegancji.

 

Można by powiedzieć, iż komfortową jest sytuacja, kiedy projekt wnętrz powstaje równolegle z projektem budowlanym. To jednak należy raczej do rzadkości. Z tego względu warto wcześniej podjąć odpowiednią decyzję, aby uniknąć późniejszych rozczarowań, konieczności przebudowy ścian (oby działowych), przekładania instalacji wodno-kanalizacyjnej czy elektrycznej. Zdarza się, że nie zawsze będzie to możliwe, chociażby z uwagi na zaawansowany etap budowy lub ponoszenia zbyt dużych środków finansowych.

Z doświadczenia wiem, że zdecydowana większość projektów powstaje na różnych etapach prowadzenia prac budowlanych, remontowych czy adaptacyjnych. Wówczas projektowanie musi być skoordynowanie z pracą poszczególnych ekip. 

 

Posiadam tę umiejętność - koordynowania prac, łącząc nadzory autorskie z pracą twórczą. Zawsze dążę do wręcz perfekcyjnej, na najwyższym poziomie realizacji i potrafię to osiągnąć, umiejętnie współpracując z wykonawcami. Wiem czego można oczekiwać i co jest możliwe do wykonania. Jestem wymagający zarówno wobec siebie jak i wszystkich uczestników całego procesu realizacyjnego. Konsekwentnie dążę do urzeczywistnienia tego co zawiera opracowana dokumentacja.

 

Nigdy nie narzucam swoich upodobań

 

W pracy twórczej kieruje się jest kreowaniem ponadczasowej przestrzeni. Oryginalnej i niepowtarzalnej. Wyważonej w swoje indywidualne rozwiązania i nie naruszające walorów funkcjonalnych i użytkowych wnętrza. Podejmując się projektowania, staram się zawsze poznać oczekiwania właściciela lub przyszłego użytkownika uwzględniając nawet wyszukane zachcianki i nietypowe wymagania.

 

Bywa czasem, że największym wyzwaniem dla projektanta stają się Klienci, których poczucie gustu jest jeszcze na etapie kształtowania. Poszukując najlepszych dla siebie rozwiązań często dają się zwieść namowom „życzliwych” przyjaciół lub znajomych, albo poradom fachowca, który jako argumentu używa cytatu z klasyka: "będzie Pani zadowolona"...
W sytuacji, kiedy wiem, że jakiś pomysł kłóci się z poczuciem gustu i smaku (a bywa, że się tak zdarza), nie ukrywam tego i przestrzegam przed popełnieniem błędu, bądź konsekwencjami takiego rozwiązania.
 
Kluczowa jest atmosfera współpracy.

 

Udany projekt opiera się na otwartej komunikacji i wzajemnym szacunku.
Musi zaistnieć synergia, współdziałanie architekta wnętrz z Klientem, aby powstał optymalnie najlepszy projekt tj. taki, który będzie czymś więcej niż tylko odpowiedzią na przyjęte na początku uwarunkowania.

 

Projektowanie jest procesem polegającym na poszukiwaniu ponadczasowych rozwiązań, to wrażliwość na klimat miejsca, na potrzeby odbiorcy, na jego osobowość. To złożony proces, którego wyróżnikiem jest działanie jednorazowe, indywidualne, podejmowane dla osiągnięcia określonych celów.

 

Projektowanie to ciągły kompromis, to umiejętność rezygnacji, poszukiwanie „złotego środka”, pomiędzy ideałem, a realnym życiem. Między formą i funkcją, pomiędzy wymarzonym rozwiązaniem i ograniczającym nas często budżetem.
Moje wykształcenie oraz ponad 30-letnie doświadczenie, pasja i talent to atuty, które sprawiają, że każdy powierzony mi projekt zostanie wykonany z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół i detal. Będzie odpowiedzią na Państwa oczekiwania, a przyjęte wspólnie wypracowane rozwiązania, podczas realizacji przekształcą się w Państwa satysfakcję i zadowolenie. Najlepszą dla mnie rekomendacją jest fakt, iż wielu Klientów powraca po latach, aby ponownie skorzystać z moich usług.

 

Projektowanie wnętrz

19 lutego 2020
02 marca 2020
To często zadawane pytanie. Łączniki (włącznik)
01 marca 2020
Granit jest najbardziej pospolitą skałą magmową
01 marca 2020
Kuchnia - przede wszystkim ergonomia! Zaplanowanie
01 marca 2020
Termin „ergonomia” stworzył i zaproponował po
28 lutego 2020
Słowo "marmur" pochodzi od greckiego marmara,
20 lutego 2020
Bazalt jest kamieniem niezwykłym, kamieniem MOCY,
OSTATNIO DODANE:

 

projekt wnętrz Warszawa
JC   I N T E R I O R    D E S I G N

jako jedna z nielicznych pracowni
ponownie odkrywamy dla Państwa
​B A Z A L T - niezwykły kamień MOCY

ALL RIGHTS RESERVED © 2020 JC INTERIOR DESIGN

Design & Created by MAGNUM

K  R  E  A  T  Y  W  N  O  Ś  Ć  -  D  O  Ś  W  I  A  D  C  Z  E  N  I  E - K  U  L  T  U  R  A  -  P  R  O  F  E  S  J  O  N  A  L  I  Z  M

INTERIOR DESIGN

projektowanie wnętrz

koncepcja

projekt kompleksowy

projektowanie On-Line

elewacje i ogrodzenia

b l o g

o mnie

polityka prywatności

B A Z A L T

Miłego dnia!

zadzwoń lub napisz maila

ograniczona odpowiedzialność

Warszawa projekt wnętrz

OFERTA

KONTAKT