google-site-verification: google352b9fc26690516d.html

Odporny jak bazalt //cz.1

20 lutego 2020
02 marca 2020
To często zadawane pytanie. Łączniki (włącznik)
01 marca 2020
Granit jest najbardziej pospolitą skałą magmową
01 marca 2020
Kuchnia - przede wszystkim ergonomia! Zaplanowanie
01 marca 2020
Termin „ergonomia” stworzył i zaproponował po
28 lutego 2020
Słowo "marmur" pochodzi od greckiego marmara,
20 lutego 2020
Bazalt jest kamieniem niezwykłym, kamieniem MOCY,
OSTATNIO DODANE:

 

projektowanie wnętrz

Bazalt jest kamieniem niezwykłym, kamieniem MOCY, nad którym pieczołowicie pracował czas, temperatura i ciśnienie. Tworzony w epoce prekambryjskiej ponad 4 miliardy lat przed naszą erą, kiedy rodziło się życie na Ziemi, uzyskiwał właściwości, które dziś są użyteczne dla człowieka.

Jako jedna z nielicznych pracowni pragnę ponownie odkryć przed Państwem niezwykły kamień jakim jest bazalt.

Bazalt posiada doskonałe właściwości, jak choćby kilka z nich: nikłą ścieralność, wytrzymałość na uderzenia, ściskanie, odporność na wodę, skoki temperatury czy mróz, toleruje temperatury od -70 do 150 stopni Celsjusza. Były zawsze wzorcem dla materiałów budowlanych panujących we wszystkich epokach architektonicznych. Warto zaznaczyć, że doskonałość bazaltu sprawia również, iż jest on łatwy w użytkowaniu, bowiem nie wymaga specjalnych zabezpieczeń ani impregnacji. Jest też materiałem bezpiecznym dla człowieka.

 

Z wielkim powodzeniem może być wykorzystywany:
We wnętrzach na elementy: płyt posadzkowych, schodów, blatów i parapetów, jako luksusowe wykończenie kominków i saun, sal konferencyjnych i gabinetów, w łazienkach.
W architekturze w obiektach mieszkaniowych i publicznych jako kamień murowy i płyty elewacyjne, w formie płyt ciętych w dowolnych kształtach i kostki, na cokoły, podjazdy, na ścieżki, meble ogrodowe, ściany wodne, rzeźby. Na drogi, parkingi, dojazdy, podjazdy i chodniki: naturalna kostka brukowa produkowana ręcznie i maszynowo, płyty drogowe i chodnikowe, krawężniki i obrzeża, stopnie schodowe, rzeźby, elementy małej architektury etc. Elementy mogą być docinane na dowolny wymiar i dowolny kształt, który limituje jedynie wielkość słupa.

 

W Europie odnajdujemy elementy architektury miejskiej wykonanej z bazaltu lub w bazalcie sprzed kilku tysięcy lat! Np. Colosseum, Forum Romanum i megality rzeźbione na całym świecie w epoce Neolitu.

 


W formie krawężników, płyt, kostki.

Z geologicznego punktu widzenia, według znanych i stosowanych obecnie metod badawczych, bazalt jest litą skałą wulkanicznego pochodzenia, powstałą 4,6 mld lat p.n.e. w okresie prekambryjskim, a więc wtedy, gdy na Ziemi rodziło się życie, jeszcze przed występowaniem organizmów żywych.

Spotykany jest w różnych formach, takich jak żyły, pokrywy lawowe oraz wulkaniczne stożki.

Występuje na powierzchni całej kuli ziemskiej. Erupcje wulkanów, od miliardów lat, wyrzucają lawę bazaltową na powierzchnię. Wystygłe złóża kopalniane można eksploatować.

projekt wnętrz Warszawa
JC   I N T E R I O R    D E S I G N

jako jedna z nielicznych pracowni
ponownie odkrywamy dla Państwa
​B A Z A L T - niezwykły kamień MOCY

ALL RIGHTS RESERVED © 2020 JC INTERIOR DESIGN

Design & Created by MAGNUM

K  R  E  A  T  Y  W  N  O  Ś  Ć  -  D  O  Ś  W  I  A  D  C  Z  E  N  I  E - K  U  L  T  U  R  A  -  P  R  O  F  E  S  J  O  N  A  L  I  Z  M

INTERIOR DESIGN

projektowanie wnętrz

koncepcja

projekt kompleksowy

projektowanie On-Line

elewacje i ogrodzenia

b l o g

o mnie

polityka prywatności

B A Z A L T

Miłego dnia!

zadzwoń lub napisz maila

ograniczona odpowiedzialność

Warszawa projekt wnętrz

OFERTA

KONTAKT