google-site-verification: google352b9fc26690516d.html

Granit jest najbardziej pospolitą skałą magmową zbudowaną w większości z minerałów krzemianowych. W dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa granit zyskuje wartość od 7 do 8. Granit odznacza się ziarnistą strukturą. Na jego powierzchni można bez trudu rozróżnić poszczególne minerały składowe. O jego wytrzymałości decyduje proces powstawania. Jest to skała, która tworzyła się w wyniku wolnego zastygania gorącej magmy, która następnie przeciska się przez szczeliny w skorupie ziemskiej lub w warunkach wysokiego ciśnienia krystalizuje się w jej głębokich warstwach. Atutem granitu jest także jego ekologiczny charakter.

Właściwości granitu
Granit posiada szereg właściwości, które decydują o jego powszechnym zastosowaniu w budownictwie oraz architekturze wnętrz. Tym, co bezsprzecznie przemawia na jego korzyść jest duża twardość, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest odporny na ścieranie i duży nacisk. Gęsta struktura sprawia, że wyróżnia się bardzo słabą nasiąkliwością, osiągającą wartość zerową po wykonaniu powierzchniowego impregnowania lub procesu żywicowania. Dzięki temu granit jest odporny na zabrudzenia oraz wykazuje właściwości wodoodporne i mrozoodporne. Granit jest odporny na zarysowania. Po polerowaniu osiąga idealnie gładką powierzchnię, która zapobiega gromadzeniu się i rozwijaniu drobnoustrojów.
Powyższe cechy decydują również o tym, że granit jest niezwykle łatwy w pielęgnacji. Jest skałą ogniotrwałą, wykazującą odporność na temperatury sięgające nawet 1200 stopni Celsjusza.

.

Twardy jak granit

01 marca 2020
02 marca 2020
To często zadawane pytanie. Łączniki (włącznik)
01 marca 2020
Granit jest najbardziej pospolitą skałą magmową
01 marca 2020
Kuchnia - przede wszystkim ergonomia! Zaplanowanie
01 marca 2020
Termin „ergonomia” stworzył i zaproponował po
28 lutego 2020
Słowo "marmur" pochodzi od greckiego marmara,
20 lutego 2020
Bazalt jest kamieniem niezwykłym, kamieniem MOCY,
OSTATNIO DODANE:

Zastosowanie granitu
Właściwości granitu sprawiają, że znajduje on szerokie zastosowanie w budownictwie i architekturze wnętrz. Niepowtarzalny rysunek granitu oraz szeroka paleta barw sprawiają, że jest idealnym materiałem wykończeniowym. Świetnie sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu. W nowoczesnym budownictwie można spotkać granitowe schody, posadzki, parapety czy elementy dekoracyjne ścian. Kamień ten jest też niezastąpiony w zewnętrznej obudowie kominków. Gładka powierzchnia granitu sprawia, że jest to doskonały materiał na blaty kuchenne czy łazienkowe, jak i te wykorzystywane w sklepach, budynkach użyteczności publicznej lub laboratoriach.

 

Projektowanie elementów kamiennych wymaga wiedzy z zakresu właściwości kamienia oraz metod jego obrabiania. Wiedza ta w połączeniu z technicznymi możliwościami obróbki daje wręcz nieograniczone możliwości zastosowania. Barierą może być jedynie wyobraźnia.


 

projekt wnętrz Warszawa
JC   I N T E R I O R    D E S I G N

jako jedna z nielicznych pracowni
ponownie odkrywamy dla Państwa
​B A Z A L T - niezwykły kamień MOCY

ALL RIGHTS RESERVED © 2020 JC INTERIOR DESIGN

Design & Created by MAGNUM

K  R  E  A  T  Y  W  N  O  Ś  Ć  -  D  O  Ś  W  I  A  D  C  Z  E  N  I  E - K  U  L  T  U  R  A  -  P  R  O  F  E  S  J  O  N  A  L  I  Z  M

INTERIOR DESIGN

projektowanie wnętrz

koncepcja

projekt kompleksowy

projektowanie On-Line

elewacje i ogrodzenia

b l o g

o mnie

polityka prywatności

B A Z A L T

Miłego dnia!

zadzwoń lub napisz maila

ograniczona odpowiedzialność

Warszawa projekt wnętrz

OFERTA

KONTAKT